Leki uspokajające bez recepty – ziołowe leki na uspokojenie

Nie przegap

Stres jest zagadnieniem niezwykle ważnym, ze względu na oznaki jego wysokiego stopnia w całej populacji. Dzieli się on na dwa rodzaje, stres pozytywny nazywany jest eustresem, zaś stres negatywny – dystresem. Eustres mobilizuje do działania, daje napęd do ukończenia pracy w terminie i podołania obowiązkom. Przewlekły dystres zaś wpływa negatywnie na psychofizyczne funkcjonowanie człowieka. Wiele osób, których dotyczy temat stresu negatywnego w codziennym życiu sięga po leki bez recepty.

Leki ziołowe na uspokojenie – skład

By zadbać o obniżenie poziomu negatywnego stresu, psychologowie polecają wykorzystanie takich metod jak zapewnienie sobie chwili odpoczynku, bez myślenia o trudnych sprawach służbowych lub rodzinnych. Dobrze sprawdza się regularne urządzanie sobie sesji medytacji, relaksacji i muzykoterapii w domowym zaciszu. Jeśli te sposoby nie przynoszą ukojenia, można sięgnąć po zioła na zmęczenie. W ich składzie znaleźć można naturalne mieszanki ziołowe, w których niezwykle często gości:

  • melisa lekarska,
  • waleriana,
  • mniszek lekarski,
  • ziele serdecznika,
  • męczennica cielista,
  • chmiel zwyczajny.

Tego rodzaju zioła, służące rozluźnieniu całego organizmu, wyciszeniu, uspokojeniu i zrelaksowaniu, można otrzymać w wielu formach. Na rynku dostępne są krople, syropy lub herbatki, do sporządzenia ciepłego naparu.

Leki ziołowe na uspokojenie – zalety

Do zdecydowanych zalet uspokajających leków bez recepty na bazie ziół należy brak potencjału uzależniającego. Psychofarmakologiczne medykamenty mogą prowadzić do nałogu brania większej dawki, bowiem w organizmie człowieka niejednokrotnie wykształca się wyższa tolerancja na nie. Ziołowe leki bez recepty są wolne od tego ryzyka.

Kolejnymi ogromnymi atutami preparatów na bazie ziół jest ich szeroka dostępność oraz bardzo przystępne ceny. Każdy punkt apteczny oferuje szeroki wachlarz leków bez recepty, które mogą posłużyć w celach rozluźnienia się, uspokojenia i zrelaksowania po wyjątkowo stresującym okresie. W zależności od potrzeb klienta i objawów, z którymi się on boryka, można dobrać preparat, który naturalnie niweluje niepożądane objawy przeciążenia emocjonalnego. Jeżeli jeden produkt nie przyniesie pożądanego skutku, bez problemu można wypróbować nowy. Eksperymentowanie z lekami ziołowymi bowiem nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia objawów odstawiennych.

Leki ziołowe na uspokojenie – jak działają?

W zależności od konfiguracji ziół, które znajdują się w recepturze danego preparatu, można spodziewać się nieco innych jego właściwości. Jeżeli klient doświadcza problemu bezsenności lub wybudzania się w ciągu nocy, najlepiej sprawdzi się tu melisa. W przypadku odczuwania dużego zmęczenia na tle stresowym, eksperci doradzają wypróbowanie preparatów na bazie chmielu.

Uspokajające leki bez recepty mają za zadanie wpływać relaksująco na OUN, czyli ośrodkowy układ nerwowy człowieka. By otrzymać oczekiwane rezultaty preparaty należy stosować systematycznie przez dłuższy czas.

Leki ziołowe na uspokojenie – przeciwwskazania

Ziołowe leki bez recepty ze względu na naturalność swojego składu minimalizują ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych. Należy jednak zwrócić uwagę na skład produktu i ewentualnej obecności w nim substancji, na którą może występować indywidualna reakcja alergiczna. Kobiety w ciąży powinny zasięgnąć porady lekarskiej przed zastosowaniem leków bez recepty. Przed skorzystaniem z syropu, który posiada ziołowe właściwości uspokajające należy upewnić się, iż nie są one na bazie alkoholu, co determinowałoby niemożność prowadzenia pojazdów.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych wpisów