Implanty zębowe – dlaczego warto w nie inwestować?

Nie przegap

Implanty stomatologiczne to stosunkowo nowa i przełomowa metoda uzupełniania braków zębowych. Uznano je za jeden z największych wynalazków w stomatologii. Implanty stomatologiczne są specjalnie zaprojektowane tak, aby zrastały się z kością szczęki i tworzyły trwałą i stabilną podstawę, na której mocowane są korony.

Czym są implanty zębowe?

Implanty stomatologiczne to sztuczne korzenie umieszczane przez stomatologa w kości górnej lub dolnej szczęki w miejscu, w którym brakuje zębów. Implanty działają jak kotwice dla zębów zastępczych, które wyglądają i są odczuwane jak zęby naturalne.

Jeśli chodzi o najlepszej jakości implanty zębowe we Wrocławiu znaleźć można niejeden gabinet, w którym doświadczeni protetycy codziennie uzupełniają dziesiątki braków w uśmiechach swoich pacjentów.

Implanty zębowe i ich rodzaje

Implanty stomatologiczne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które utraciły zęby. Są one często stosowane do zastąpienia pojedynczego zęba lub grupy zębów. Są one wykonane z tytanu, który jest mocnym, biokompatybilnym metalem, łączącym się z kością szczęki i dającym stabilną podstawę dla nowego zęba.

Mamy kilka rodzajów implantów zębowych, między innymi implant śródkostny i implant podokostnowy. W przypadku braków w uzębieniu protetyka we Wrocławiu to coś, nad czym warto się zastanowić.

Dlaczego implanty zębowe to najlepsza opcja?

Implanty stomatologiczne są najbardziej zaawansowaną opcją uzupełnienia zębów dostępną obecnie na rynku. Są one trwałym rozwiązaniem, które oferuje wysokiej jakości rezultaty i naturalnie wyglądający uśmiech. Implanty są wykonane ze stopu tytanu, który jest całkowicie bezpieczny dla organizmu i nie wywołuje reakcji alergicznych. Zabieg chirurgiczny jest stosunkowo prosty i wiąże się z minimalnym ryzykiem w porównaniu z innymi metodami leczenia.

Aby cieszyć się najlepszymi rezultatami, trzeba wybrać najlepszy gabinet stomatologiczny, podobnie jak w przypadku innych zabiegów, takich jak: chirurgiczne usuwanie ósemki czy leczenie kanałowe pod mikroskopem.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych wpisów