Liposukcja – co warto wiedzieć przed zabiegiem

Nie przegap

Liposukcja jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów przez chirurgów plastycznych w dzisiejszych czasach. Przed jego podjęciem dobrze jest jednak odpowiednio się przygotować, by uniknąć niepotrzebnego stresu. W tym tekście podane będzie kilka istotnych wskazówek, by liposukcja była przyjemnym doświadczeniem.

Porozmawiaj ze specjalistą o planie działania

Na ogół lekarz opracowuje szczegółowy plan opieki nad pacjentem, który należy wprowadzić w życie na kilka miesięcy przed zabiegiem. Dzieje się tak dlatego, że potrzeba czasu, aby przygotować organizm do zabiegu poprzez wyeliminowanie z niego pewnych leków na receptę, czy nadmiaru witamin. Ponadto lekarz może zalecić zmiany w diecie, aby pomóc przygotować się pacjentowi do liposukcji.

Upewnij się, że Twój lekarz ma wszystkie ważne informacje

W trakcie konsultacji lekarz powinien poprosić o pełną historię choroby. Jednak w tygodniach poprzedzających zabieg może poprosić o dodatkowe badania krwi lub inne aktualne informacje medyczne. Ma to na celu upewnienie się, że organizm jest w dobrej kondycji i gotowy do sprostania wymaganiom okresu rekonwalescencji.

Rzuć palenie co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem

Rzucenie palenia jest trudne, ale jest absolutnie niezbędne do szybkiego powrotu do zdrowia. Palenie zmniejsza przepływ tlenu przez organizm, co oznacza, że komórki nie mogą się szybko odbudować. Rzucając palenie kilka tygodni wcześniej, organizm zacznie zwiększać przepływ tlenu do wszystkich komórek, co pozwoli na szybszy powrót do zdrowia.

Unikaj balsamów na skórze w dniu zabiegu

Upewnij się, że nie stosujesz żadnych balsamów ani innych produktów do pielęgnacji skóry na obszarach zabiegowych, ponieważ urządzenie do liposukcji (https://mimari.com.pl/pl/c/Kawitacja-Liposukcja-ultradzwiekowa/39) może wówczas nie działać prawidłowo i może spowodować podrażnienie skóry po zabiegu.

Co dzieje się podczas zabiegu?

Podczas zabiegu liposukcji jest się przytomnym. Ponieważ zabieg liposukcji nie wymaga dużych nacięć ani igieł, pacjent otrzyma jedynie znieczulenie miejscowe, aby zmniejszyć ból. Sprzęt do liposukcji odsysa komórki tłuszczowe z obszaru poddanego zabiegowi. Nie będzie żadnych cięć ani szwów, o które trzeba się martwić.

Jakie zabiegi są zazwyczaj łączone z liposukcją?

Ponieważ liposukcja to przede wszystkim technika usuwania tłuszczu, bazuje ona na naturalnych zasobach kolagenu w organizmie, aby pomóc przywrócić luźną skórę wokół obszaru poddanego zabiegowi. Jeśli lekarz stwierdzi, że w skórze brakuje kolagenu, może zalecić inne opcje zabiegowe, które pobudzą produkcję naturalnego kolagenu i pomogą rozpocząć regenerację skóry. Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać, jest to, że liposukcja zapewnia natychmiastowe rezultaty w usuwaniu tłuszczu, ale nadal potrzeba trochę czasu, aby skóra wróciła do swojego normalnego stanu. Proces ten jest normalny, a lekarz może doradzić, co należy zrobić, aby skóra goiła się i napinała prawidłowo.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych wpisów