Chiropraktyk czy fizjoterapeuta – do kogo się udać?

Nie przegap

Bóle kręgosłupa w dzisiejszych czasach dotykają coraz młodszych osób. Ma to związek z siedzącym trybem życia, unikaniem ruchu i przyjmowaniem niewłaściwej pozycji podczas siedzenia lub chodzenia. Dolegliwości te mogą okazać się bardzo przykre i niekiedy ich nasilenie zwiększa się stopniowo, prowadząc nawet do utraty mobilności. 

Do jakiego specjalisty się udać? Fizjoterapeuta czy chiropraktyk?

Leczenie dolegliwości związanych z kręgosłupem powinno być prowadzone pod kątem specjalisty. Zazwyczaj jakąkolwiek terapię poprzedza kontakt z lekarzem ortopedą, neurologiem i rehabilitantem. Dopiero później można działać. Jeśli chodzi o bezpośrednią terapię, jednym z godnych polecenia specjalistów jest chiropraktyk kręgarz Stanisław Nawrot.

Dla wielu pacjentów ważne jest leczenie bólu związane z chorobą kręgosłupa. Dobry chiropraktyk może w tym znacząco pomóc. Wizyta w gabinecie zaczyna się od wywiadu, a następnie badania kręgosłupa. Jej sednem są masaże oraz tzw. nastawianie. Przypomina to fizjoterapię, która też wykorzystuje terapię manualną oraz środki dodatkowe.

Leczenie bólu kręgosłupa

W przypadku odczuwania bólu mięśni lub kości, właściwie wykonany masaż może znacząco pomóc. Profesjonalne leczenie bólu kręgosłupa we Wrocławiu często uwzględnia takie metody jako pomocnicze lub nawet główne. Masaż wykonany przez specjalistę nie jest działaniem inwazyjnym i może przynieść pozytywne rezultaty.

Chiropraktycy lub fizjoterapeuci używają wielu różnych technik masażu. Dzięki ich znajomości można dopasować najlepszą metodę do dolegliwości pacjenta. Przykładem jest masaż powięziowy. Dobranie metody przynosi oczekiwane rezultaty, natomiast leczenie bez wgłębienia się w przypadek może pogorszyć ból i złe samopoczucie.

Ból kręgosłupa – dlaczego trzeba go leczyć?

Przyczyny bólu kręgosłupa bywają różne. Nawet jeśli wynika on wyłącznie ze zmęczenia, przetrenowania lub napięcia mięśni, należy podjąć odpowiednie działania. Może być niezbędna wizyta u specjalisty – bardzo pomocny okazuje się chiropraktyk. Brak leczenia często prowadzi do utrwalenia i pogorszenia się problemu.

Podsumowując, warto jak najszybciej reagować na odczuwane bóle kręgosłupa. Możliwe jest np. skorzystanie z wiedzy i doświadczenia chiropraktyka lub fizjoterapeuty.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych wpisów