Pleśń w mieszkaniu, a zdrowie

Nie przegap

Pleśń w mieszkaniu to nie brzmi dobrze i nie jest tak bez powodu. Przebywanie w pomieszczeniach, w których problem z pleśnią jest realny i widoczny, stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia, szczególnie w tej sytuacji narażone są dzieci, a pleśń w pokoju w którym dziecko śpi może mieć bardzo negatywne skutki. Wydawać by się mogło, że problem będzie dotyczyć głównie starego budownictwa, gdzie jakość konstrukcji pozostawia wiele do życzenia, jednak okazuje się, że problem z powstawaniem pleśni dotyczy także nowego budownictwa.

Gdzie najczęściej występuje pleśń?

Najczęściej pleśń pojawiającą się w postaci czarnych kropek możemy zaobserwować w kuchni, czy łazience czyli w pomieszczeniach, które są wystawione na największą wilgotność, bo to właśnie ona sprzyja powstawaniu i rozwojowi pleśni. Co ważne pleśń powoduje nie tylko widoczne przebarwienia, ale może uszkadzać także powierzchnie drewniane, czy nawet tynk. Jeśli mieliśmy do czynienia kiedykolwiek z pleśnią jej usunięcie wcale nie jest proste a pozostawienie bardzo szkodliwe dla zdrowia.

Jak pleśń wpływa na zdrowie?

Tak jak wspomniano we wstępie na skutki wdychania powietrza w pomieszczeniu w którym występuje pleśń jesteśmy narażenia wszyscy, jednak to najmłodsi ale również alergicy czy astmatycy mogą odczuwać je najbardziej. Pleśń to nie tylko nieładny wygląd ale również uwalniane do powietrza toksyn, które mogą wywoływać pogorszone samopoczucie, brak koncentracji, przewlekłe bóle głowy ale również mięśni i stawów. Mykotoksyny, które są wynikiem pleśni są rakotwórcze,a także oszczędzają układ nerwowy, powodują mrowienie, czy skurcze kończyn, a także mogą nasilać problemy ze snem czy bólami kręgosłupa. Jak widać zatem występowanie pleśni nie jest w żadnym wypadku tematem, któremu należy odpuścić.

Jak radzić sobie w sytuacji wystąpienia pleśni, czyli oczyszczacz powietrza od Vestfrost

Kiedy już w naszym domu zauważymy, że pleśń występuje najlepiej w miarę możliwości zobaczyć czy nie ma jej również za meblami czy np. lodówką. Konieczne będzie oczywiście zastosowanie środków chemicznych czy też domowych sposobów, które usuną pleśń. Ważne jest również o zadbanie o odpowiednią cyrkulację powietrza. Z kwestią wdychania zanieczyszczeń w tym tych substancji pochodzących z pleśni z łatwością można poradzić sobie wykorzystując oczyszczacze powietrza od Vestfrost, dzięki zaawansowanym metodom filtracji tego typu urządzenia usuwają nie tylko alergeny ale szereg innych zanieczyszczeń w tym pochodzące ze smogu, wirusy, bakterie, czy wspomniane już skutki pleśni.

VESTFROST VP-A1M30WH- oczyszczacz powietrza idealny do domu

Kiedy szukamy urządzenie do domu, a wiemy, że problemy z występowaniem pleśni się już pojawiały, warto wybrać taki oczyszczacz powietrza od Vestfrost, który będzie dopasowany pod względem powierzchni oczyszczania do konkretnego pomieszczenia, a także taki który będzie pracował wieloetapowo z wykorzystaniem jonizacji. Urządzenie VESTFROST VP-A1M30WH spełnia wszystkie te wymagania, a do tego pracuje cicho. Jego konstrukcja i wielkość pozwala na umieszczenie go w pomieszczeniach, gdzie tego miejsca brakuje. Sprawdzona marka to gwarancja najwyższej skuteczności i jakości.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych wpisów