Do jakich celów wykorzystuje się stymulatory tkankowe?

Nie przegap

W gabinetach medycyny estetycznej obecnie możemy spotkać coraz więcej nowoczesnych urządzeń oraz specjalistycznych preparatów, których celem jest poprawa wyglądu naszej skóry. Zalicza się do nich między innymi stymulatory tkankowe wykorzystywane na przykład w medycynie przeciwstarzeniowej. Ich zadaniem jest przywrócenie elastyczności, gładkości i blasku skóry, a także zlikwidowanie przebarwień i zmarszczek. Czym dokładnie są stymulatory tkankowe i do jakich celów się je wykorzystuje? Podpowiadamy. 

Czym są stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe w Warszawie to biopreparaty, które służą do iniekcji skórnej. W medycynie wykorzystywane są przede wszystkim do regeneracji skóry. Ich celem jest stymulacja fibroblastów do produkcji białek odpowiedzialnych za jej jędrność, a więc kolagenu i elastyny. Do zabiegu stosuje się różne preparaty, które każdorazowo muszą być dopasowane do potrzeb pacjenta. Mogą być one stosowane w celach profilaktycznych, ale również na już obecne zmarszczki. Mogą wykazywać również działanie liftingujące, zmniejszać widoczność przebarwień i poprawiać owal twarzy.

Kiedy wykorzystuje się stymulatory tkankowe?

Zabiegi takie jak powiększanie ust w Warszawie czy iniekcje biopreparatów powinny być wykonywane jedynie przez specjalistę, jakim jest lekarz medycyny estetycznej. Wykonanie takiej procedury musi być poprzedzone konsultacją i oceną stanu zdrowia pacjenta. Zabieg w którym stosuje się stymulatory tkankowe, nie wymaga jednak rekonwalescencji, ponieważ delikatne zaczerwienienie i ewentualne opuchlizna utrzymuje się po nim jedynie przez kilka dni.

Preparaty takie wykorzystuje się w przypadku widocznych oznak starzenia u pacjenta, a więc gdy występują na jego skórze załamania, mocno zarysowana jest bruzda nosowo wargowa, widoczne są kurze łapki, a skóra pod oczami jest zasiniona. Biostymulatory mogą poprawić również owal twarzy. Są polecane pacjentom zmagającym się ze spadkiem gęstości i utratą jędrności skóry, a także jej poszarzeniem.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych wpisów