Jaką aktywność fizyczną warto uprawiać rano?

Nie przegap

Poranki dla nas wszystkich bywają niekiedy bardzo trudne, narzekamy na brak energii, złe samopoczucie, brak chęci do działania. Chcąc zwiększyć ilość energii rano, przede wszystkim musimy się wcześnie położyć oraz bezproblemowo wyspać. Również ważnym elementem jest dopasowane do naszych potrzeb śniadanie oraz ćwiczenia. Aktywność fizyczna to jeden z tych elementów, który na pewno pozytywnie nas wpłynie. Jakiego rodzaju aktywność fizyczną powinniśmy wykonywać rano? Na co szczególnie zwracać uwagę?

Jak powszechnie wiadomo, regularna i systematyczna aktywność fizyczna sprawi, że nasza forma pójdzie w górę. Oznaczać to będzie nie tylko zwiększoną wydajność oraz odporność na kontuzję oraz choroby, ale również większą atrakcyjność naszego ciała.

Jeżeli chcemy być w dobrej formie, cieszyć się dużo lepszym zdrowiem, faktycznie być mniej narażonymi na kontuzje oraz infekcje, powinniśmy dobrze się wysypiać, nie pić alkoholu oraz nie palić papierosów, a także ćwiczyć. Poranna gimnastyka może nam przynieść wymierne korzyści.

Jakie ćwiczenia wykonywać rano?

Bezpośrednio po przebudzeniu, po lekkostrawnym śniadaniu, powinniśmy wykonywać głównie proste oraz lekkie ćwiczenia, które nie przeciążą organizmu. Jeżeli nie mamy doświadczenia, dopiero budujemy naszą kondycję, ćwiczenia fitness lub cardio będą najlepszym rozwiązaniem.

Jeżeli już nabierzemy doświadczenia, nasz organizm nabierze sił, będziemy mogli również ćwiczyć bardziej intensywnie, np. na siłowni.

Jakiego rodzaju ćwiczenia można wykonywać:

– pajacyki, przysiady oraz pompki,
– wszelkiego rodzaju skłony,
– brzuszki,
– wypady w przód,
– kocie grzbiety,
– skakanie na skakance,
– podciąganie się na drążku.

Do tego oczywiście bardzo dobrym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju ćwiczenia rozciągające poszczególne partie mięśniowe.

Siłownia

Jeżeli popołudniem, z różnych względów nie mamy czasu na siłownię, możemy robić treningi rano, uważając jednak na to, aby się nie przeciążyć. Rodzaj ćwiczeń powinien być dopasowany do naszego indywidualnego planu treningowego. Bardzo dobrym i oszczędzającym czas rozwiązaniem jest tu oczywiście posiadanie własnej, domowej siłowni. Może się ona znajdować w pokoju albo w piwnicy.

Dzięki ćwiczeniom siłowym na pewno dość mocno wyćwiczymy nasze ciało, nasze mięśnie będą zdecydowanie bardziej przygotowane do bardziej intensywnego wysiłku. Na pewno przyda się na nam to bardzo mocno w pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych wpisów